Завдання 5 день


Математика і мистецтво

Завдання 1. "Магія і музика"

Знайдіть у мережі Інтернет відеоролик Світлани Садовської про магічні математичні об’єкти, які у людей викликають захоплення (триваліть ролика 1:41).

У перекладі з латинської назва такого об’єкта звучить як «подрібнений». Маленькі частини цього об’єкта мають таку ж структуру, як і сам об’єкт. Як називаються ці об’єкти? У якому році вперше прозвучала ця назва та де ці об’єкти використовують? Знайдіть у мережі та надішліть фото такого об’єкта, якого не було на відео.

Відповідь у документі Word  або у тексті листа має містити:
1) посилання на відео з http://www.youtube.com;
2) назву об’єкта, про який іде мова;
3) рік, коли вперше прозвучала назва цього об’єкта;
4) приклад сфери застосування цих об’єктів;
5) зображення такого об’єкту, якого не було на відео.


Завдання 2. "Оптична ілюзія"
Малювати - значить обманювати.
М.К. Эшер
Оптична ілюзія - відомий напрямок в мистецтві, заснована на математичних закономірностях. Назва цього напрямку походить від англійського слова, що в перекладі означає «неможливе мистецтво».  В літографії «Сходження і спуск» була застосована неможлива фігура «нескінченні сходи Реутерсварда».
«Батьком» неможливих фігур вважається саме цей художник. Спочатку він використовував лише класичні геометричні форми, а у 1934 році намалював першу «неможливу фігуру». Але так склалось, що ця «неможлива фігура» отримала назву від імені англійського математика та фізика, який 20 років потому повторно відкрив її.
Якщо ви складете пазл, то дізнаєтесь про ще одну «неможливу фігуру» в картинах Роба Гонсалвеса.
Отже,
·        Хто батько неможливих фігур?
·        Яку першу "неможливу фігуру" він намалював?
·        Яку назву в подальшому отримала ця фігура?

·        Яка «неможлива фігура» зустрічається у картинах Роба Гонсалвеса? 

Завдання 3 "Нескінченності, симетрія і неевклідова геометрія".

Цей художник досліджував пластичні аспекти понять нескінченності і симетрії, складних тривимірних об'єктів і неевклідову геометрію. Сам він відносить себе більше до математиків, ніж до художників, а серед його захоплених шанувальників були і математики, які бачили в його роботах оригінальну візуальну інтерпретацію деяких математичних законів.
Його найвідоміша робота заполонила мережу Інтернет, була створена 1948 році та характеризується числами 28,2 - 32,2. Саме ця робота демонструє математичне поняття «площина».
Ще одна літографія була завершена художником в травні 1960 року та прокоментована ним так: «Ви абсолютно впевнені, що ви піднімаєтеся, коли вийдете вгору по сходах». Використовуючи відомий відео сервіс ви зможете розгадати парадокс цієї роботи.
Отже,
  • Про якого художника йде мова?
  • Назва роботи, яка заполонила Інтернет та яке відношення до неї мають вказані числа?
  • Яка назва літографії та який парадокс цієї роботи (надати посилання на відеоролик)?


Немає коментарів:

Дописати коментар