Завдання 3 день


День прикладних залач


ЗАДАЧІ ДОСТАТНЬОГО ТА ВИСОКОГО РІВНЯ

1. Чотири сім'ї отримали разом ділянку землі у формі правильного трикутника. На цій ділянці є 4 колодязя. Як розділити цю ділянку на 4 ділянки однакові за формою, рівні за площею, і, щоб на кожному з них, був колодязь?
2. Дано дошку у вигляді прямокутника. Столяру потрібно відрізати кінець дошки під кутом 45°. Як це зробити, якщо відсутні будь-які вимірювальні прилади.
3. Для того щоб виміряти висоту дерева BD, приготували прямокут­ний трикутник АВ1С1 з кутом А = 45° (рис. 1) і, тримаючи його вертикаль­но, відійшли на таку відстань, за якої, дивлячись вздовж гіпотенузи AB1, поба­чили верхівку В дерева. Яка висота дерева, якщо відстань АС = 5,6 м, а зріст DC людини 1,7 м?
4. У середніх широтах України прийнято такі розміри кута між кроквинами АС і АВ (рис. 2): для залізних дахів 120°, для толевих - 145°, для черепичних - 100°. Визначити для кожного даху той кут, який кроквини утворюють з горизонтальною лінією СВ.
5. Напилки для обробки бронзи мають подвійну насічку: верхня під кутом 45°, а нижня під кутом 60 °, для латуні відповідно 30° і 85°; для дюралюмінію 50° і 60°. Для якого матеріалу призначений наступний напилок, який має міру гострого кута між двома різними насічками 75°, а відношення кутів які утворюють дві інші насічки з ребром напилка дорівнюють 3:4? рис.3 (Провести пряму, паралельну до ребра напилка ) 
6. У середніх широтах України прийнято такі розміри кута між кроквинами для тесових дахів  - 90°. Визначити якої висоти буде дах, якщо ширина будинку 10м.

Немає коментарів:

Дописати коментар